Wszystko Żyćko

Przyjemnostki. Połowa sierpnia.

Najważniejsza, pierwsza, najwspanialsza przyjemnostka tego miesiąca to podcast Tu Okuniewska. No kocham Babę. Co będę się rozwodzić. Kocham i już. Przerobiłam już „Idiotki” oczywiście odnajdując tam siebie, a teraz przerabiam podcast „Tu Okuniewska” i zachwycam się, zaśmiewam, wsłuchuję, wyciągam wnioski, rozmyślam. Pobudza mnie to do myślenia nad sobą, światem, swoim rozwojem. No nad wszystkim myślę, a myślenie jest dobre i nie dajcie sobie wmówić, że nie. Dlatego na podium Przyjemnostek jest Okuniewska.

Jeżeli jesteś tym co jesz to w tym miesiącu jestem bezglutenową owsianką. To jest Przyjemnostka smakowa, podniebienna, wywracająca mi oczy tuż po pierwszej łyżce. Zrobienie tej owsianki to żadna filozofia oczywiście, a sam przepis nie jest mój tylko Dziewczyn z Dietoterapii, więc jakby co to nie moje odkrycie. Przepis prosty jak drut: mieszacie sobie płatki owsiane z odżywką białkową, jogurtem, masłem orzechowym i cynamonem. Dorzucacie dwie kostki gorzkiej czekolady i banana i voila! U mnie to są płatki bezglutenowe, bo moje jelita są hipsterami, ale oczywiście można zrobić to ze zwykłych. Przyjemnostka smakowa na drugim miejscu podium.

„BRKN” Madison Ryann Ward. Trzecia przyjemnostka miesiąca. Słuchanie Madison Ryann Ward to jest jak smeranie paluszkiem po zamszu. Jak rozpływanie belgijskiej czekolady na języku. Jak idealnie ułożona kołderka na ciałku. Jak rozgrzane stopy pod kocem jesienią. To jest taka delikatność, atłas w uszach, takie słuchowe przytulenie. No wzruszasz się po prostu Człowieku jak ją słyszysz i masz wrażenie, że ona tym swoim miękkim głosem wyśpiewuje wszystkie bóle, które masz w sobie i ona Ci je łagodzi i nadaje Twojemu światu takiej miękkości… Dobra ponosi mnie. Posłuchajcie sobie sami i poczujcie to.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.