Trochę kultury Wszystko

Pięć anglojęzycznych książek z lumpeksu – przegląd.

Kupowanie anglojęzycznych książek w lumpeksach może być świetnym sposobem na zdobycie ciekawej literatury w niskiej cenie. Warto pamiętać o kilku wskazówkach, aby znaleźć najlepsze oferty i wybierać tylko książki w dobrym stanie. W poniższym wpisie znajdziecie przegląd książek, które znalazłam w secondhandzie. Być może któryś z tytułów zachęci Was do lektury i do poszukiwań literatury anglojęzycznej w sklepach z rzeczami używanymi.

Książki Lion Saroo Brierley, Philomena Martin Sixmith, Autobiography of a Yogi Paramahansa Yogananda, This mournable body Tsitsi Dangarembga oraz The kite rider Geraldine McCaughrean to różnorodne tytuły, które mogą zainteresować czytelników o różnych zainteresowaniach i preferencjach literackich. W poniższym wpisie przedstawię krótkie omówienie każdej z tych książek oraz ich wartości edukacyjne, emocjonalne i kulturowe.

“Lion” Saroo Brierley

“Lion” Saroo Brierley to poruszająca opowieść o młodym chłopcu z Indii, który gubi się w wielkim mieście i trafia do sierocińca. Po kilku latach zostaje adoptowany przez australijską rodzinę i rozpoczyna nowe życie w zupełnie innej kulturze. Dorosły już mężczyzna, Saroo postanawia odnaleźć swoją biologiczną rodzinę i rozpoczyna poszukiwania, korzystając z Google Earth. Książka opowiada nie tylko o jego niezwykłej przygodzie, ale także o trudnych wyborach, jakie musiał podjąć, by odnaleźć swoje miejsce w świecie.

“Lion” to prawdziwa historia, która porusza emocje i ukazuje, jak cenny jest każdy człowiek i jak ważne jest zrozumienie i szacunek dla różnych kultur. Książka ta może pomóc czytelnikom zrozumieć, jak ważne jest poszukiwanie tożsamości i jak trudno jest znaleźć swoje miejsce w świecie, szczególnie gdy pochodzi się z innej kultury.

“Philomena” Martin Sixsmith

“Philomena” Martin Sixsmith to opowieść o kobiecie, która w młodości traci swojego syna, który zostaje oddany do adopcji przez irlandzkie zakonnice. Kiedy Philomena jest już starsza, postanawia odnaleźć swojego syna i dowiedzieć się, co z nim się stało. Razem z dziennikarzem Martinem Sixsmithem przemierza Europę, by odnaleźć swojego syna i poznać jego historię.

Książka “Philomena” porusza trudny temat adopcji, a także ukazuje, jak cenny jest każdy człowiek i jak trudno jest pogodzić się z utratą bliskiej osoby. Książka ta może pomóc czytelnikom zrozumieć, jak ważne jest szacunek dla życia każdego człowieka i jak trudne są decyzje, które muszą podjąć rodzice, którzy oddają swoje dziecko do adopcji.

“Autobiography of a Yogi” Paramahansa Yogananda

“Autobiography of a Yogi” to jedna z najbardziej wpływowych książek w dziedzinie duchowości i filozofii na świecie. Napisana przez Paramahansa Yoganandę, indyjskiego jogina i guru, opowiada o jego życiu, duchowych poszukiwaniach i spotkaniach z innymi duchowymi nauczycielami. Książka ta jest nie tylko interesującym świadectwem duchowej podróży Yoganandy, ale także wprowadza czytelnika w głęboką filozofię jogi i wskazuje, jakie kroki należy podjąć, by osiągnąć stan wewnętrznego spokoju i harmonii.

“Autobiography of a Yogi” to książka, która może pomóc czytelnikom zrozumieć, jak ważna jest duchowość w życiu każdego człowieka, jakie korzyści może przynieść regularne praktykowanie jogi i medytacji, a także jak cenny jest czas spędzony z duchowymi nauczycielami i mentorami. Książka ta jest nie tylko dla osób zainteresowanych duchowością, ale dla każdego, kto chce lepiej zrozumieć siebie i swoje życie.

“This mournable body” Tsitsi Dangarembga

“This mournable body” to powieść autorstwa Tsitsi Dangarembgi, znanego pisarza z Zimbabwe. Opowiada ona historię Tambudzai, kobiety, która walczy z przeciwnościami losu, aby osiągnąć sukces w życiu. Książka ta jest nie tylko opowieścią o życiu w Afryce i problemach społecznych, ale także o walkach, jakie musimy stoczyć, by osiągnąć swoje cele i marzenia.

“This mournable body” jest książką, która może pomóc czytelnikom zrozumieć, jak trudne jest życie w niektórych częściach świata, jakie problemy muszą stawić czoła ludzie, a także jak ważne jest wytrwanie i determinacja w dążeniu do celu. Książka ta jest nie tylko dla osób zainteresowanych Afryką, ale dla każdego, kto chce lepiej zrozumieć, jak trudne są wyzwania, jakie stoją przed nami w życiu.

“The kite rider” Geraldine McCaughrean.

“The Kite Rider” to powieść dla młodzieży autorstwa Geraldine McCaughrean, która opowiada historię Pinga, młodego chłopca, który wyrusza w podróż, by odnaleźć swojego ojca. Akcja książki rozgrywa się w czasach dynastii Song w Chinach, a autor wplata w nią elementy kultury chińskiej, takie jak sztuka kaligrafii czy tradycyjna sztuka walki.

“The Kite Rider” to pięknie napisana opowieść o przyjaźni, poświęceniu i dążeniu do celu. W ciągu swojej podróży Ping poznaje wiele interesujących postaci, takich jak oszustka Xifeng, z którą musi stoczyć pojedynek, czy wędrowny mistrz kung-fu, którego wiedza i umiejętności są nieocenione w jego dalszej drodze.

Powieść McCaughrean zawiera także wiele wątków związanych z chińską kulturą, takich jak sztuka kaligrafii, tradycyjna sztuka walki czy nawet historie i legendy związane z murami chińskimi. Autor bardzo dokładnie opisuje otoczenie, w którym toczy się akcja książki, a także obyczaje i tradycje, dzięki czemu czytelnik może poczuć się, jakby sam był częścią tego świata.

Jednym z ważnych tematów poruszanych w “The Kite Rider” jest także relacja między ojcem a synem. Ping pragnie odnaleźć swojego ojca i przywrócić mu reputację, ale równocześnie zdaje sobie sprawę z tego, że ojciec popełnił błędy w przeszłości. Autor bardzo subtelnie przedstawia trudne relacje między rodzicami i dziećmi oraz ukazuje, jak ważne jest wybaczanie i poświęcenie w tych relacjach.

Podsumowując, “The Kite Rider” to pięknie napisana powieść, która łączy w sobie elementy przygody, kultury chińskiej i emocjonalnej historii o ojcu i synu. Książka ta jest doskonałym przykładem na to, jak piękna i poruszająca może być literatura dla młodzieży.


Mam nadzieję, że książki, które Wam dzisiaj zaprezentowałam pchną Was w stronę poszukiwań w lumpeksach nie tylko ubrań, ale i perełek literackich! 🙂


Jeżeli uważacie, że treści, które przekazuję są tego warte, a dodatkowo wiecie, że nad życie kocham kawę to jako wsparcie możecie mi tę kawę postawić o tu – POSTAW KAWĘ 🙂 Z ustaleń z moją Córką – każda taka kawka to dodatkowy fundusz MARZENIOWY.

O innych książkach poczytacie w TROCHĘ KULTURY.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.