Wszystko Żyćko

Co tu się odjaglania? O założeniach bloga.

Cześć! Jeżeli byłeś kiedyś na woycicka.pl to wiesz, że takie miejsce w sieci było i wyglądało ciut inaczej. Jeżeli jesteś tu pierwszy raz to w skrócie opowiem Ci historię drugiej edycji bloga.

Wyobraź sobie, że prowadzisz blog przez dobre kilka lat. Bardziej lub mniej regularnie, ale gromadzisz wiele wpisów. Zarówno tych opublikowanych, jak i tych w szkicach, które nie doczekały się finiszu. Potem uznajesz, że nie czujesz tego, że to chyba jednak nie jest to. Zawieszasz blog.

Jaki może być najgorszy scenariusz? Pomyślicie – wygaśniecie domeny, serwera i nie zrobienie kopii zapasowej. Ale pomyślicie też – niemożliwe! Ona tego nie zrobiła!

Otóż zrobiłam.

Dlatego witam Cię tutaj po raz drugi jeżeli byłeś na starym blogu i po raz pierwszy jeżeli jesteś tutaj nowy. Pozwolę sobie w krótkim wstępie powiedzieć Ci czego możesz się tutaj spodziewać i dlaczego akurat będą tutaj takie treści a nie inne.

Jestem Mamą. Singielką. To jest mój fundament i moja moc, więc będzie tu sporo o samodzielnym macierzyństwie. O jego cieniach i blaskach z naciskiem na oczywiście blaski! Będzie tu sporo historii Basi, która jest mistrzem ciętych ripost i dziwnych akcji. Będzie tu nasze życie we dwie.

Ponieważ uważam, że człowiek jest sumą swoich pasji pokażę Wam tutaj też moje stałe pasje oraz zajawki, które są na chwile i potem zamieniam je innymi. Będzie kuchnia – gotowanie, pieczenie, na słodko, na słono, wegańsko, wegetariańsko, może czasem coś z mięsem. Będzie różnie, ale w 99% zdrowo. Będzie sport – głównie bieganie i treningi siłowe. Będzie też motywacja i czasem również jej brak.

Nie wszyscy wiedzą, że z wykształcenia jestem filologiem polskim ze specjalizacją z wiedzy o kulturze, więc nie może w tym miejscu zabraknąć książek, filmów, seriali i muzyki. Mój wolny czas to w zdecydowanej większości czytanie, oglądanie i słuchanie. Dlatego pokażę Wam ulubione filmy, podrzucę playlisty na różne okazje i zrecenzuje niejedną książkę.

Będzie dużo o kobiecości, sile kobiet, samoakceptacji, wierze w siebie, kochaniu siebie. O tym, że kobiecość ma wiele wymiarów i trzeba z niej korzystać. O tym, że kobiety mają moc i, że drzemie w nas okrutna siła. Będzie też o tym, że trzeba się jarać swoim życiem. Małymi szczegółami każdego życia.

Znajdziecie tu mnóstwo różnych tematów. Od błahych, nieistotnych, aż do super ważnych.

Dlatego jeżeli tu jesteś i uważasz, że Ci się to miejsce podoba – zostaw komentarz, wyślij mi wiadomość, a najmilej mi będzie jeżeli udostępnisz tę stronę bądź któryś z postów na swoich mediach społecznościowych. Nie ma chyba lepszej formy docenienia dla mnie niż uznanie, że moje treści są wartościowe.

Buzi.

Woycicka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.