Wszystko Żyćko

Co tu się odjaglania? O założeniach bloga.

Cześć! Jeżeli byłeś kiedyś na woycicka.pl to wiesz, że takie miejsce w sieci było i wyglądało ciut inaczej. Jeżeli jesteś tu pierwszy raz to w skrócie opowiem Ci historię drugiej edycji bloga.

Wyobraź sobie, że prowadzisz blog przez dobre kilka lat. Bardziej lub mniej regularnie, ale gromadzisz wiele wpisów. Zarówno tych opublikowanych, jak i tych w szkicach, które nie doczekały się finiszu. Potem uznajesz, że nie czujesz tego, że to chyba jednak nie jest to. Zawieszasz blog.

Jaki może być najgorszy scenariusz? Pomyślicie – wygaśniecie domeny, serwera i nie zrobienie kopii zapasowej. Ale pomyślicie też – niemożliwe! Ona tego nie zrobiła!

Otóż zrobiłam.

Dlatego witam Cię tutaj po raz drugi jeżeli byłeś na starym blogu i po raz pierwszy jeżeli jesteś tutaj nowy. Pozwolę sobie w krótkim wstępie powiedzieć Ci czego możesz się tutaj spodziewać i dlaczego akurat będą tutaj takie treści a nie inne.

Jestem Mamą. Singielką. To jest mój fundament i moja moc, więc będzie tu sporo o samodzielnym macierzyństwie. O jego cieniach i blaskach z naciskiem na oczywiście blaski! Będzie tu sporo historii Basi, która jest mistrzem ciętych ripost i dziwnych akcji. Będzie tu nasze życie we dwie.

Ponieważ uważam, że człowiek jest sumą swoich pasji pokażę Wam tutaj też moje stałe pasje oraz zajawki, które są na chwile i potem zamieniam je innymi. Będzie kuchnia – gotowanie, pieczenie, na słodko, na słono, wegańsko, wegetariańsko, może czasem coś z mięsem. Będzie różnie, ale w 99% zdrowo. Będzie sport – głównie bieganie i treningi siłowe. Będzie też motywacja i czasem również jej brak.

Nie wszyscy wiedzą, że z wykształcenia jestem filologiem polskim ze specjalizacją z wiedzy o kulturze, więc nie może w tym miejscu zabraknąć książek, filmów, seriali i muzyki. Mój wolny czas to w zdecydowanej większości czytanie, oglądanie i słuchanie. Dlatego pokażę Wam ulubione filmy, podrzucę playlisty na różne okazje i zrecenzuje niejedną książkę.

Będzie dużo o kobiecości, sile kobiet, samoakceptacji, wierze w siebie, kochaniu siebie. O tym, że kobiecość ma wiele wymiarów i trzeba z niej korzystać. O tym, że kobiety mają moc i, że drzemie w nas okrutna siła. Będzie też o tym, że trzeba się jarać swoim życiem. Małymi szczegółami każdego życia.

Znajdziecie tu mnóstwo różnych tematów. Od błahych, nieistotnych, aż do super ważnych.

Dlatego jeżeli tu jesteś i uważasz, że Ci się to miejsce podoba – zostaw komentarz, wyślij mi wiadomość, a najmilej mi będzie jeżeli udostępnisz tę stronę bądź któryś z postów na swoich mediach społecznościowych. Nie ma chyba lepszej formy docenienia dla mnie niż uznanie, że moje treści są wartościowe.

Buzi.

Woycicka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *